« < 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 > » Show all 217612 results

#IV TUQ Der / vn N Abs Pl " uter " Gram / IV TIP
#vn N Abs Pl " uter " Gram / IV TIP Der / vv Gram
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram / IV
#N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram / IV TIP Der / vv Gram
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " uter " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Rel Pl " uter " Gram / IV TIP
#vn N Rel Pl " uter " Gram / IV TIP Der / vv Gram
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl " uter
#IV V Par 3Pl " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " uter " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Pl " uter " Gram / TV TIP
#vn N Abs Pl " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram / TV
#N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " uter " Gram /
#vn N Rel Pl " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl " uter
#IV V Par 3Pl " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " uter " Gram /
#vn N Abs Pl " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram
#N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " uter " Gram /
#vn N Rel Pl " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl " uter
#IV V Par 3Pl " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " uter " Gram /
#vn N Abs Pl " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram
#N Abs Sg 2SgPoss " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " uter " Gram /
#vn N Rel Pl " uter " Gram / TV TIP Der / vv Gram
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl " utertip
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " utertip " Gram /
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " utertip " Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " utertip " Gram /
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl " utertip
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " utertip " Gram /
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " utertip " Gram
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " utertip " Gram / TV
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " utertip " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Rel Pl " utertip " Gram / TV Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl " utertip
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " utertip " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Pl " utertip " Gram / TV Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " utertip " Gram
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " utertip " Gram / TV
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " utertip " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Rel Pl " utertip " Gram / TV Gram
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl " utertip
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " utertip " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Pl " utertip " Gram / TV NIQAR
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " utertip " Gram
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " utertip " Gram / TV
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " utertip " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Rel Pl " utertip " Gram / TV NIQAR
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl Qatanngutigiit illoqarfiup
#upperilerpai oqarlunilu : - Ila nuannissusia , Joserfi suli uumavoq ! Toqutinnanga takussavara ! Aallartinnatik
#najortuinnassavaasi , aamma kinguaassasi nunamut Aperaamut , Isaamut Jaakumullu neriorsuutigisaminut utertikkumaarpai ! Tamanna aamma eqquuppoq
#, aamma kinguaassasi nunamut Aperaamut , Isaamut Jaakumullu neriorsuutigisaminut utertikkumaarpai ! Tamanna aamma eqquuppoq .
#Farao aalajangiivoq Israelikkut nukappiaqqat inunngortut tamarmik kuussuarmut Niilimut iginneqartassasut . MOSESIP INUUNERA ANNAANNEQARTOQ Nukappiararli ataaseq
#nukappiarartaasa ilagissagaat , aalajangerporli ernersiartaariumallugu . Mirjamip Faraop pania ornippaa aperalugulu Israelikkut arnartaannik nukappiaraq paarsisussarsiorumallugu
#nipaa orpikkanit tutsiuppoq : - Moses , Moses , qanillinerussanngilatit ! Ateraasatit peerniakkit nunami iluartumi
#Egitsinimi eqqissisimatiinnassagaluaratsigut . Maanna tassa maani inoqajuitsumit Faraomit toqutaasussanngorpugut ! Mosesilli oqarfigai : - Ersissanngilasi
#, soorlu neriorsoreersimagini . Siullermilli inoqajuitsup qaqqaata Sinaip tungaanut ingerlagallassapput , tassani Guutip innuttani oqaluffiginiarmagit
#qujasueqalutillu . Ikiorneqaraluaraangamik naammagittaalliuutissaarunneq ajorput . QAQQAMIT ILUARTUMIT GUUTIP ISRAELIKKUT OQALUFFIGIGAI Qaqqaq Sinai tikikkamikku Mosesip
#. QAQQAMIT ILUARTUMIT GUUTIP ISRAELIKKUT OQALUFFIGIGAI Qaqqaq Sinai tikikkamikku Mosesip qaqqaq majuarfigineqaqqunagu killilersorpaa , Guuti
#< MALERUANNGIKKAAT > " " maleruar " Gram / TV NNGIT Der / vv Gram
#V Par 3Pl 3PlO " maleruar " Gram / TV NNGIT Der / vv Gram
#qularilerpaat Guutilu upperiunnaalerlugu . Taava Mosesip qatanngutaanut Aronimut oqarput : - Guutiliuunniartigut upperfigisinnaasatsinnik , Moses
#Mosesip inuit 3000 pillarlugit toqutippai . INATSISIT QULIT MOSESILLU INATSISAI Aqaguani Moses qaqqamut majuaqqippoq .
#Guuteqassanngilatit uangaanngitsumik ! Inatsisit aappaat : Naalakkap Guutivit aqqa atornerlussanngilat ! Inatsisit pingajuat : Ulloq
#! Inatsisit pingajuat : Ulloq qasuersaarfik ( sapaat ) eqqaamaniaruk , illernartissagakku ! Allattarfiup aappaa
#! Inatsisit qulingat : Pileritsaatissanngilatit tullivit ( inoqativit ) nulialuunniit , kiffaaluunniit angut , kiffalluunniit
#ikaartitikkanik sanaajuvoq . Tassaavoq tupeq naalaffiliaq ( tabernakel ) , Israelikkut oqaluffiat , naalagiarfigisartagaat .
#tamarmik isikkupput . - Tassuugunnguaq palasit palasiuneq Aron siulersortigalugu tassanngaanniit anissapput . Taava naalagiarneq aallartissaaq
#. Ini silarleq taaneqartarpoq illernartoq ( Det Hellige ) . Tassaniipput1-2 ipput2-2 naneruuserfik guultiusoq arfineq marlunnik
#nammattariaqarlugu . Aamma iipilinik paarnarsuarnillu qaqortunik ( figner ) nassarput ilatik takutikkumallugit Kaanaap nunaa nunaasoq
#. Israelikkut Kaanaakkut nunaanni JOSVA " < SIULERSUISUNNGORTOQ > " " siu " LIRSUR Der
#vn N Abs Sg " siulersor " Gram / TV HTR Der / vv Gram
#vn N Abs Sg " siulersor " Gram / TV HTR Der / vv Gram
#IV V Par 3Sg " siulersor " Gram / TV HTR Der / vv Gram
#vn N Abs Sg " siulersor " Gram / TV HTR Der / vv Gram
#Refl V Par 3Sg " siulersor " Gram / TV HTR Der / vv Gram
#pillarumaarmasi ! Inuilli suaartarput : - Naalagaq Guuterput kiffartuukkumavarput naalallugulu ! ISRAELIKKUT KANAAN TIGUARAAT Ullaaralannguaq
#Israelikkut inoqajuitsumi tupeqarfitsik qimappaat . Unnukkut kuussuup Jordanip naloraartariaa tikillugulu tassani tammaarput . Siallersarfia qaangiuteqqammerpoq
#nagguigalugit , tamarmik immikkut nunassarsipput . Illoqarfimmi Silomi naalaffik napparneqarpoq . Illoqarfik taanna Israelikkut illoqarfiinit
#pingaarnersanngorpoq . Nuna tamaat tiguareerlugu nunami eqqissineqartoq Josva toquvoq . Guutip Israelikkut siulersuisussaannik allamik tuninngilai
#< IKIUIARTORTIKKAA > " " ikior " Gram / TV HTR Der / vv Gram
#ikiorneqarlutik akeqqatik ajugaaffigigaangamikkik erininanngitsoq guutipilussioqqilersarput . Illoqarfimmi Silomi naalaffik angerutsip illerfia allattarfiillu ujaraasut Guutip inatsisaasa
#< AJORSARTITAASUT > " " ajor " Gram / IV SAR Der / vv Gram
#Gram / Db TAQ Der / vn N Aeq Pl 3SgPoss " ajor " Gram
#N Aeq Pl 3SgPoss " ajor " Gram / IV SAR Der / vv Gram
#Gram / Db TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ Db TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#U Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " ajor " Gram /
#vn N Abs Pl " ajor " Gram / IV SAR Der / vv Gram
#Gram / Db TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ Db TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#U Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " ajor " Gram
#N Abs Sg 2SgPoss " ajor " Gram / IV SAR Der / vv Gram
#Gram / Db TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ Db TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#U Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " ajor " Gram /
#vn N Rel Pl " ajor " Gram / IV SAR Der / vv Gram
#Gram / Db TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ Db TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#U Der / nv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl " ajorsar
#IV V Par 3Pl " ajorsar " Gram / IV TIP Der / vv Gram
#Gram / TV TAQ Der / vn N Aeq Pl 3SgPoss " ajorsar " Gram
#N Aeq Pl 3SgPoss " ajorsar " Gram / IV TIP Der / vv Gram
#Gram / TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#U Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " ajorsar " Gram /
#vn N Abs Pl " ajorsar " Gram / IV TIP Der / vv Gram
#Gram / TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#U Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " ajorsar " Gram
#N Abs Sg 2SgPoss " ajorsar " Gram / IV TIP Der / vv Gram
#Gram / TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#U Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " ajorsar " Gram /
#vn N Rel Pl " ajorsar " Gram / IV TIP Der / vv Gram
#Gram / TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#U Der / nv Gram / IV Gram / IV V Par 3Pl . Kaanaanimi
#ilaanni angutaata siutituujutaasa ilaat qimaasimapput , erninilu Saul qinnuigaa kiffamik aappalerluni ujaqqullugit . Ullorpassuarni qaqqani
#siutituulli nanisinnaanagit . Ullut ilaanni illoqarfik pruffiitip Samuelip najugaa tikippaat . Illoqarfiup isertarfiatigut iserlutillu Samuel
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " naalap " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " naalap " Gram / IV GUMA
#NNGIT Der / vv Gram / Refl Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " naalap " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " naalap " Gram / TV GUMA
#NNGIT Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Par 3Sg Gram /
#uuliamik immerniaruk Biilliimiliarlutillu . Tassani najugaqarpoq naasorissaasoq Isaj , ernerisa ilaat kunngissatut uuliamik tanissavat .
#Gram / TV TAQ Der / vn ARSUK Der / nn N Abl Sg 3SgPoss
#/ TV TAQ Der / vn ARSUK Der / nn N Abl Sg 3SgPoss Gram
#Der / vn ARSUK Der / nn N Abl Sg 3SgPoss Gram / Hyb IR
#vn ARSUK Der / nn N Abl Sg 3SgPoss Gram / Hyb IR Gram /
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " illup " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " illup " Gram / TV TAQ
#Gram / TV TAQ Der / vn ARSUK Der / nn N Abl Sg 3SgPoss
#/ TV TAQ Der / vn ARSUK Der / nn N Abl Sg 3SgPoss Gram
#Der / vn ARSUK Der / nn N Abl Sg 3SgPoss Gram / Hyb IR
#vn ARSUK Der / nn N Abl Sg 3SgPoss Gram / Hyb IR Gram /
#Gram / TV TAQ Der / vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss
#/ TV TAQ Der / vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss Gram
#Der / vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP
#/ vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram
#vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram /
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " illup " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " illup " Gram / TV TAQ
#Gram / TV TAQ Der / vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss
#/ TV TAQ Der / vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss Gram
#Der / vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP
#/ vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram
#vn ARSUK Der / nn N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram /
#IV V Par 3Sg " illussaarsuaq " N Abl Sg 3SgPoss Gram / Hyb IR
#Par 3Sg " illussaarsuaq " N Abl Sg 3SgPoss Gram / Hyb IR Gram /
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " illussaarsuaq " N Abl
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " illussaarsuaq " N Abl Sg 3SgPoss
#vn N Abs Sg " illussaarsuaq " N Abl Sg 3SgPoss Gram / Hyb IR
#Abs Sg " illussaarsuaq " N Abl Sg 3SgPoss Gram / Hyb IR Gram /
#IV V Par 3Sg " illussaarsuaq " N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP
#V Par 3Sg " illussaarsuaq " N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram
#Par 3Sg " illussaarsuaq " N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram /
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " illussaarsuaq " N Lok
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " illussaarsuaq " N Lok Sg 3SgPoss
#vn N Abs Sg " illussaarsuaq " N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP
#N Abs Sg " illussaarsuaq " N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram
#Abs Sg " illussaarsuaq " N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram /
#David kunngissatut qinereersimagaa . DAVID " < TUSAAMASANNGORTOQ > " " tusaama " Gram /
#TAMMAARFIANIITTOQ1-2 ittoq2-2 > " " tammaar " Gram / IV Gram / IV VIK Der
#IV VIK Der / vn N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram /
#vn N Abs Sg " tammaar " Gram / IV Gram / IV VIK Der
#IV VIK Der / vn N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram /
#Par 3Sg " tammaarfik " N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram /
#Abs Sg " tammaarfik " N Lok Sg 3SgPoss Gram / Hyb IP Gram /
#Qalugiusaa qummuattarlu tigoriarlugit nipaarsaarluta uterniarta ! Ullaaralaannguaq Saul angutitaalu suli itinngitsut Daavi qaqqamiit nipitoorsuarmik suaartalerpoq
#iinnarpoq2-2 , Saulilu angerlarpoq . SAULIP TOQUNERA Saul utoqqalivoq . Nikallungasarnini naalliuutigiuarpaa . Malugisimavaa Guutip
#imminut pannamik kapivoq . Kunngi David DAVID KUNNGIULERSOQ TUSAAMASAQ Saulip toqunerata kinguninnguatigut Daavi Israelikkunnut kunnginngorpoq
#pannamik kapivoq . Kunngi David DAVID KUNNGIULERSOQ TUSAAMASAQ Saulip toqunerata kinguninnguatigut Daavi Israelikkunnut kunnginngorpoq .
#, tassalu Jerusalem . Qaqqap sivinngaarissunik sinillip Zionip qaavaniippoq1-2 ippoq2-2 , illoqarfillu akeqqanit tiguarneqarsimanngisaannarpoq .
#naalagiaqatigiinniarlutik Guutimullu pilliiniarlutik kingumut katersuuffissaqaleramik . DAVID AJORTULIORTOQ Unnuit ilaanni David illussaarsuup qaliata toqqissut ilaanni
#. Taamaaliornerali Guutip isaani ajortuuvoq . DAVID PEQQISSIMISOQ GUUTILLU PILLAATAA Ullut ilaanni Guutip pruffiitiata Naatap
#PEQQISSIMISOQ GUUTILLU PILLAATAA Ullut ilaanni Guutip pruffiitiata Naatap Daavi pulaarpaa . Kunngip ajortuliaa tusarsimavaa ,
#inuusimangaatsiaannarluni toquvoq . Kinguningaatsiaa Daavip ernerisa ilaata Absalonip angunni pikitsitsiffigaa soraarsillugulu nammineq kunnginngorumalluni . Daavi
#Daavip aliasuutigeqaa . Kunngi Saalomo SAALUMUUP SINNATTUA Daavi toqummat ernera Saalomo kunnginngorpoq . Unnuat ilaanni
#Kunngi Saalomo SAALUMUUP SINNATTUA Daavi toqummat ernera Saalomo kunnginngorpoq . Unnuat ilaanni Guutip Saalomo sinnattortillugu
#! Saalomo akivoq : - Naalagaq , Guutiga , inunnut illit qinikkannut kunnginngortipparma . Uangali
#oqqatilerput . Taarsiisorli uteriarumanngilaq , taavalu kunngimut Saalomomut sassarput taassumunnga aalajangeqqullugu kina ilumoornersoq . Imminnut
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaama " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaama " Gram / TV TAQ
#Gram / Refl TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaama " Gram /
#Refl TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaama " Gram / TV TAQ
#Gram / Pass TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasaq " SUAQ Der
#Pass TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasaq " SUAQ Der / nn
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasaq " SUAQ Der
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasaq " SUAQ Der / nn
#Gram / Refl TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasaq " SUAQ Der
#Refl TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasaq " SUAQ Der / nn
#Gram / Pass TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasarsuaq " NNGUR Der
#Pass TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasarsuaq " NNGUR Der / nv
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasarsuaq " NNGUR Der
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasarsuaq " NNGUR Der / nv
#Gram / Refl TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasarsuaq " NNGUR Der
#Refl TUQ Der / vn N Abs Sg " tusaamasarsuaq " NNGUR Der / nv
#Gram / Pass TUQ Der / vn N Abs Sg Daavi toqutinnani Israelikkut akeraannut tamanut
#TUQ Der / vn N Abs Sg Daavi toqutinnani Israelikkut akeraannut tamanut ajugaavoq nunamilu eqqissineqalersillugu
#pilluaqquai nipitoorsuarmik ima suaarluni : - Naalakkap Guutitta najorlisigut soorlu siuaasavut najorsimagai ! SAALOMOP ISRAELIP
#najorsimagai ! SAALOMOP ISRAELIP GUUTIA TUNUKKAA Kunngip Saalomop illuliai akisoqaat , taamaattumik Israelikkut assut akileraartinneqartarput
#kunngeqalerlutik . Kujalleq taaguuteqalerpoq Judap naalagaaffia , Jerusalaat illoqarfiisa pingaarnersaralugu . Avannarleq taaneqartarpoq Israelip naalagaaffia
#Natan . Maanna allanik tusagaqassaagut . PRUFFIITI AMOS Naalagaaffimmi avannarlermi guutipilussiorneq . Israelip naalagaaffiani ilaanni
#. Kunngi iluartuutitanik marlunnik sanatitsisimavoq , aappaa Betelimi aappaalu Danimi . Taamaaliorpoq Jerusalaami , naalagaaffimmi
#guutipilussiornerpaat tassa Akab ilagisaalu . Kunngip pania Jesdbel nuliartaaraa , sanilimik guutimik nalusut kunngiata pania
#tamaasa nereqatigisarpai . Ullut ilaanni Guutip pruffiiti Elias illussaarsuarmut aallartippaa . Bibelimi allassimanngilaq qanga Elia
#ikualanertut ilisarput oqaasiilu nanerussatut ikumasutut erseqqitsigisarlutik ( sakkortutigisarlutik ) . Akab sassarfigeqqaaramiuk oqaasii amerlanngillat ,
#amerlanngillat , kisianni sakkortoqaat : - Naalakkap Israelip Guutiata oqarfigaanga : Naalakkumannginnavit naalagaaffinni ukiuni tullerni
#, kisianni sakkortoqaat : - Naalakkap Israelip Guutiata oqarfigaanga : Naalakkumannginnavit naalagaaffinni ukiuni tullerni peqqusitinnanga

« < 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 > » Show all 217612 results


CQP søgningskode: [func=".*@<APPOS.*"]

Wildcard: CQP Regulære udtryk

Ord:
Lemma:
Tags:
Korpora: