« < 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 > » Show all 217612 results

#Eliali Israel qimallugu ungasissumi najugaqarsimavoq . Taamaakkaluartoq Elia aallarpoq ullullu ilaanni kunngimut sassarpoq , kunngillu
#ilumoorluni . Tunummut qiviarami takulerpaa Guutip pruffiitiata Eliap tikereeraani . Akeqqama taavaana tikereeraanga , kunngi
#Gram / TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#Gram / IV NIQ Der / vn N Abs Sg 3PlPoss Naalagaaffimmi kujallermi avannarlermit pitsaanerusumik
#IV NIQ Der / vn N Abs Sg 3PlPoss Naalagaaffimmi kujallermi avannarlermit pitsaanerusumik ingerlanngillat .
#< TUPPALLERSARAAT > " " tuppaller " Gram / IV TARE Der / vv Gram
#IV V Ind 3Pl " tuppaller " Gram / IV TARE Der / vv Gram
#IV V Int 2Sg " tuppaller " Gram / IV TARE Der / vv Gram
#IV V Int 3Pl " tuppallersar " Gram / TV Gram / TV V Par
#V Par 3Pl 3PlO " tuppallersar " Gram / TV Gram / TV V Par
#; aqqa tassa : Siunnersuisoq siunersissaanngitsoq , Guuti pissarsuaq , isuanit ataataasoq , eqqissinermut naalagaq
#aqqa tassa : Siunnersuisoq siunersissaanngitsoq , Guuti pissarsuaq , isuanit ataataasoq , eqqissinermut naalagaq !
#Gram / TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#Gram / IV NIQ Der / vn N Lok Sg 4PlPoss INUUNERAT Uppernikkut aalajaatsut .
#/ IV NIQ Der / vn N Lok Sg 4PlPoss INUUNERAT Uppernikkut aalajaatsut . Israelikkut
#IV NIQ Der / vn N Lok Sg 4PlPoss INUUNERAT Uppernikkut aalajaatsut . Israelikkut Babylonimi
#namminerlu assut naalliunnartunik atugaqartussaavoq . Soorlu pruffiiti Esajas taanna pillugu oqarpoq : - Ikiligaavoq pinerlunnivut
#Israelikkut naalatsigisarpaat : Griikerit Nunaata , Egitsinip , Syriap naggataagut ruumamiut naalagaaffissuannit pigineqalerput , tamatuma nalaani
#, tamatuma nalaani naalagaaffissuup taassuma nunap immap Akullersuup sinaaniittut tamaasa tigusarimmagit . Juutit nunaat ,
#" < NAZARETIMUKARTOQ1-2 KAR2-2 > " " Nazareti " Sem / Geo Prop Trm Sg
#NAZARETIMUKARTOQ1-2 KAR2-2 > " " Nazareti " Sem / Geo Prop Trm Sg Gram /
#" Sem / Geo Prop Trm Sg Gram / Hyb KAR Der / nv Gram
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " Nazareti " Sem /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " Nazareti " Sem / Geo Prop
#Der / vn N Abs Sg " Nazareti " Sem / Geo Prop Trm Sg
#vn N Abs Sg " Nazareti " Sem / Geo Prop Trm Sg Gram /
#" Sem / Geo Prop Trm Sg Gram / Hyb KAR Der / nv Gram
#Par 3Sg Gabriel Zakariameereernermi1-2 ereernermi2-2 kinguningaatsiaa Nazaretimut Galiliamiittumut aallartitaavoq . Tassani najugaqarpoq arnaq inuusuttoq Maariamik
#eqqarsaatigaa qaqugumitaava Guutip Messias aallartikkumaaraa . Kunngip Daavip kinguaavisa ilaata erniarisussaavaa . Josef aamma kunngit
#. Namminermi arnaavoq piitsoq sanasumik uissalik , Messiasili soorngunami illorujussuarmi pigissaartumi erniusussaassaaq . Tassanngaannaq ini
#MAARIALU " < BIILLIIMILIARTUT > " " Biilliimi " Sem / Geo Prop LIAR Der
#< BIILLIIMILIARTUT > " " Biilliimi " Sem / Geo Prop LIAR Der / nv
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Pl " Biilliimi " Sem /
#IV TUQ Der / vn N Abs Pl " Biilliimi " Sem / Geo Prop
#Der / vn N Abs Pl " Biilliimi " Sem / Geo Prop LIAR Der
#vn N Abs Pl " Biilliimi " Sem / Geo Prop LIAR Der / nv
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " Biilliimi " Sem
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg 2SgPoss " Biilliimi " Sem / Geo
#Gram / IV TUQ Der / vn N Rel Pl " Biilliimi " Sem /
#IV TUQ Der / vn N Rel Pl " Biilliimi " Sem / Geo Prop
#Der / vn N Rel Pl " Biilliimi " Sem / Geo Prop LIAR Der
#vn N Rel Pl " Biilliimi " Sem / Geo Prop LIAR Der / nv
#pulaarnerata kingornatigut qaammatit arlallit qaangiuttut ruumamiut kaasariat Augustus peqqusivoq naalagaaffimmini inuit naatsorsorneqassasut . Maani ukiut
#angalasut innarput . JUULLIP UNNUAA SIULLEQ Unnuaa Maaria nersutit inaanni ernertaarpoq . Tæppenut nassataminnut ernertaani
#katersaarsuit . Ima tussiarput : Naalannartitaali Guuti qutsinnermi , nunamilu eqqissilit , inunnilu nuannarisaqarli
#. Naalaffimmut isertarfiata killingani issiavoq angut uppertoq Simeon . Guutip oqarfigisimavaa Messias takutinnagu toqussanngitsoq .
#Taava Biilliimimut uterput . ILISIMATUUT " < PAVANNGARNITSAT > " " Pavanngarnitsat " ? Juutit
#ILISIMATUUT " < PAVANNGARNITSAT > " " Pavanngarnitsat " ? Juutit nunaata kangerujussuani ungaseqisumi najugaqarput
#imusat naalaffimmiittut1-2 ittut2-2 misissulerpaat , taavalu pruffiitip Mikap allagai tikippaat . Tassani allassimavoq Israelikkunni kunngiusussaq
#" " Pavanngarnitsat " ? JIISUSI NANIGAAT Ilisimasut pavanngarnitsat Biilliimiliarput . Ulloriaq malittariuarpaat , taavali
#allanillu ilinniartitsisinnaalerlutik . Meeqqalli tamarmik naalagiartarfinni ( synagogini ) atuarneq ajorput . Illoqarfeeqqat ilaat naalagiartarfeqarneq
#NAALAGIARTARFIMMIITTOQ1-2 ittoq2-2 > " " naalagiar " Gram / IV TAR Der / vv Gram
#vn N Abs Sg " naalagiar " Gram / IV TAR Der / vv Gram
#Suna pigaa angajoqqaavisa paasinngilaat . Maarialli inngilip Gabrielip oqaasii kingumut eqqaavai . Maannali nuannaarlutik angerlarput
#. Nukappiaqqat angutinngorput PRUFFIITI NUTAAQ Ullut ilaanni Jerusalaami eqqaanilu uivernersuaqarpoq . Tusarpisiuk ? Inuit oqallipput
#Kikkut tusartut tamarmik nuannareqaat . Inuppassuillu pruffiiti Juannasi Zakariap Elisabethillu ernerat tusarnaariarrappaat .
#Ilaanni allassimasarpoq Messias kunngersuulluni saqqummerumaartoq . Pruffiitili Esajas allappoq Jiisusi angutaassasoq nikagisaq atugarliuuteqangaartorlu . Jiisusip
#ittoq2-2 > " " inoqajuitsoq " N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram /
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " inoqajuitsoq " N Lok
#N Abs Sg " inoqajuitsoq " N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram /
#Abs Sg " inoqajuitsoq " N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram / IV
#Sg " inoqajuitsoq " N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram / IV V
#Der / vv TUQ Der / vn N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram
#/ vv TUQ Der / vn N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram /
#vv TUQ Der / vn N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram / IV
#TUQ Der / vn N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram / IV TUQ
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " inuk " QAR Der
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " inuk " QAR Der / nv
#Der / vv TUQ Der / vn N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram
#/ vv TUQ Der / vn N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram /
#vv TUQ Der / vn N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram / IV
#TUQ Der / vn N Lok Sg Gram / Hyb IP Gram / IV V
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " malip " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " malip " Gram / TV TE
#V Par 3Sg Kapernaamimi najugaqarput qatanngutigiit marluk Simon Andreasilu . Illoqarfimmi tassanimiut amerlanerit assigalugit aalisartuupput
#Par 3Sg Kapernaamimi najugaqarput qatanngutigiit marluk Simon Andreasilu . Illoqarfimmi tassanimiut amerlanerit assigalugit aalisartuupput .
#? Ullut ilaanni qatanngutigiit taakku tusalerpaat pruffiiti Juannasi Jordanip eqqaani oqaluussisoq . Oqarpoq Messias tikiussimasoq
#Suut oqaluuserigaat naluarput , Andreasili unnukkut qatanngumminut Siimuumut uterami oqarpoq : - Messias nanivarput !
#Siimuumik ateqarputit , ullumimiilli taaguutigilissavat Peter ( Piitrusi ) . Nutserlugu imaappoq qaarsoq . Taava
#ililluni Messiasiusinnaava siulittuutigisaq ? Sanasukuluinnaavoq Nazaretimiu , Messiasili kunngiussaaq juutinik aniguisitsisussaq . Piitrusip paasisinnaanngivippaa ;
#ilisarinngikkaluarlugu tikilivikkaatillu ilisarilerpaat , sunaaffaana taanna sanasoq Nazaretimiu ! Qaagitsi , malissinga , oqarpoq .
#Jiisusi malillugu aallarput . Ingerlangaatsiarlutik aalisartoq utoqqaq Zebedæus naapippaat . Ernini marluk Jakob aamma Johannes
#aalisartoq utoqqaq Zebedæus naapippaat . Ernini marluk Jakob aamma Johannes ilagalugit umiatsiamini issiavoq qassutinik iluarsaalluni
#Gram / IV VIK Der / vn N Lok Sg 4SgPoss " inuk " NNGUR
#/ IV VIK Der / vn N Lok Sg 4SgPoss " inuk " NNGUR Der
#IV VIK Der / vn N Lok Sg 4SgPoss " inuk " NNGUR Der /
#Gram / Refl VIK Der / vn N Lok Sg 4SgPoss " < ASSORTORNEQARTOQ >
#/ Refl VIK Der / vn N Lok Sg 4SgPoss " < ASSORTORNEQARTOQ > "
#Refl VIK Der / vn N Lok Sg 4SgPoss " < ASSORTORNEQARTOQ > " "
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assoq " TUR Der
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assoq " TUR Der / nv
#IV V Par 3Sg " assor " Gram / TV TUR Der / vv Gram
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assor " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assor " Gram / TV TUR
#vn N Abs Sg " assor " Gram / TV TUR Der / vv Gram
#IV V Par 3Sg " assor " Gram / TV TUR Der / vv Gram
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assor " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assor " Gram / TV TUR
#vn N Abs Sg " assor " Gram / TV TUR Der / vv Gram
#IV V Par 3Sg " assortor " Gram / TV Gram / Refl NIQ Der
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assortor " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assortor " Gram / TV Gram
#vn N Abs Sg " assortor " Gram / TV Gram / Refl NIQ Der
#IV V Par 3Sg " assortor " Gram / TV Gram / TV Gram /
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assortor " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assortor " Gram / TV Gram
#vn N Abs Sg " assortor " Gram / TV Gram / TV Gram /
#IV V Par 3Sg " assortor " Gram / TV NIQAR Der / vv Gram
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assortor " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " assortor " Gram / TV NIQAR
#vn N Abs Sg " assortor " Gram / TV NIQAR Der / vv Gram
#IV V Par 3Sg Jiisusi angalatilluni inunngorfimminut Nazaretimut pivoq . Sapaataavoq , naalagiariartortarfimmullu naalagiariartorpoq .
#Jiisusi allakkanik imusanik tunivaa , sunaaffa pruffiitip Esajap allagai . Atualeriallartoq sunaaffa Messias pillugu allakkat
#nanertugaasusi , qasuersissavassilu ! ILANNGAASERISOQ " < AKITSISINNEQARTOQ > " " akitsi " Gram /
#TIP Der / vv Gram / TV Gram / Refl NIQ Der / vn QAR
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " akitsi " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " akitsi " Gram / IV TIP
#TIP Der / vv Gram / TV Gram / Refl NIQ Der / vn QAR
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV V Par 3Sg " akitsi
#TIP Der / vv Gram / TV Gram / TV Gram / Pass NIQ Der
#vv Gram / TV Gram / TV Gram / Pass NIQ Der / vn QAR
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " akitsi " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " akitsi " Gram / IV TIP
#TIP Der / vv Gram / TV Gram / TV Gram / Pass NIQ Der
#vv Gram / TV Gram / TV Gram / Pass NIQ Der / vn QAR
#QAR Der / nv Gram / IV Gram / IV V Par 3Sg " akitsi
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV TUQ Der / vn N
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " akitsi " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " akitsi " Gram / IV TIP
#NIQAR Der / vv Gram / IV Gram / IV V Par 3Sg Kapernaamimi ilanngaaserivimmi
#tikiuppungali ikiortariaqartut ikiorumaneqanngitsullu ikioriartorlugit . Angerlarlusi pruffiitip Hoseasip allagai atuariartorsigik . Oqarpoq pilliinerit inatsisinik maleruaqqusanillu
#Mattæusip allagai allagarai . ILANNGAASERISOQ " < FIIGEQULLUSSUARMI > " " Fiigequllussuarmi " ? Jerikomi
#ilaanni Jerikop aqquserngini uitsatilerput . Tusarpisiuk pruffiiti Nazaretimiu aggersoq ? Oqallipput . Inuppassuit katersuullutik Jiisusi
#takorusoqigamiuk aamma naapigiaasorpassuarnut ilannguppoq . Jiisusi palligutiinnalersoq Zakæus inuppassuit akornannut pulavoq , inuugamili mikisoq Jiisusi
#Kanngunassusia , ajortuliortoq taamaattoq pulaarfigigaa ! NIVIARSIAQ NARRUGISAQ " < ISUMAKKEERFIGINEQARTOQ > " " isumakkeer
#taamaattoq pulaarfigigaa ! NIVIARSIAQ NARRUGISAQ " < ISUMAKKEERFIGINEQARTOQ > " " isumakkeer " Gram /
#< ISUMAKKEERFIGINEQARTOQ > " " isumakkeer " Gram / TV Gram / Refl VIK Der
#nv Gram / TV Gram / Refl Gram / IV NIQ Der / vn QAR
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeer " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeer " Gram / TV Gram
#vn N Abs Sg " isumakkeer " Gram / TV Gram / Refl VIK Der
#nv Gram / TV Gram / Refl Gram / IV NIQ Der / vn QAR
#IV V Par 3Sg " isumakkeer " Gram / TV Gram / Refl VIK Der
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeer " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeer " Gram / TV Gram
#vn N Abs Sg " isumakkeer " Gram / TV Gram / Refl VIK Der
#IV V Par 3Sg " isumakkeerfige " Gram / TV Gram / Refl Gram /
#" Gram / TV Gram / Refl Gram / IV NIQ Der / vn QAR
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeerfige " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeerfige " Gram / TV Gram
#vn N Abs Sg " isumakkeerfige " Gram / TV Gram / Refl Gram /
#" Gram / TV Gram / Refl Gram / IV NIQ Der / vn QAR
#IV V Par 3Sg " isumakkeerfige " Gram / TV NIQAR Der / vv Gram
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeerfige " Gram /
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeerfige " Gram / TV NIQAR
#vn N Abs Sg " isumakkeerfige " Gram / TV NIQAR Der / vv Gram
#nv Gram / TV Gram / Refl Gram / IV NIQ Der / vn QAR
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeerfik " GE Der
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeerfik " GE Der / nv
#nv Gram / TV Gram / Refl Gram / IV NIQ Der / vn QAR
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeerfik " GE Der
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " isumakkeerfik " GE Der / nv
#ikiorsinnaassagaani . Ullut ilaanni tusarpaa farisiiarit ilaannut Siimuumut Jiisusi neriartoqqusaasimasoq . Aalajangerpoq qaaqqusat issaaruttorpata iserfiginiarlugit
#seeqqummerluni . - Ila , innimiissusia , Siimuut isumaliorpoq . Tassa taanna arnakasik tamanit narrugisaq
#isumakkeerfigineqartoq , arnallu upperaa . ATAATAMIK ERNERINILLU MARLUNNIK Ilaanni Jiisusip ilagai farisiiarit allakkanillu ilisimasut .
#ilanngarterpaat akiutip naammagisaanik ammanilerlugu . Qulaaniit isigaat Jiisusi oqaluussisoq , tusarpaallu oqaluttoq Guutip inuit tamaasa
#kisimiittariaqarluni misigigami qaqqanut majuarpoq qinujumalluni . QINUSARTOQ TAPPIITSOQ Ilaanni Jiisusi Jerikomiit aallarpoq inuppassuit malikkaanni .
#taamaattumik suaarpoq : - Jiisusi , Daavip ernera , naakkiginnga ! Qaninnerit arpallutik orneriarlugu appisaluuppaat
#nipitunerusumik suaarpoq : - Jiisusi , Daavip ernera , naakkiginnga ! - Aasiuk ! Jiisusi
#Guutilu qutsavigaa pineqarnini pillugu . SAKKUTUUT NAALAGAAT RUUMAMIU Kapernaamimi ruumamiut sakkutooqarfeqarput . Juutit nuannarinngeqaat ,
#qutsavigaa pineqarnini pillugu . SAKKUTUUT NAALAGAAT RUUMAMIU Kapernaamimi ruumamiut sakkutooqarfeqarput . Juutit nuannarinngeqaat , taamaattorli
#naalagaat uterami kiffani ajorunnaarsimasoq naapippaa . NIVIARSIARAQ TOQUSOQ JIISUSIP UUMMARTIKKAA Ullut ilaanni inuit Jiisusimut ukeruuttut
#. UILLARNERUP ERNERA Ullut ilaanni Jiisusi illoqarfiup Nainip tungaanut ingerlavoq . - Aasiit inuppassuarnik malitseqarpoq
#angisuumik aallartitsivigisimavaatigut ! Oqallipput . Ajoqersuisoq pissarsuaq Jiisusi aqqaneq marlunnik ikinnguteqarpoq . Taakku ajoqersugaanik taaneqartarput ,
#tusarnaarnissaminut ilikkarluarsimasoq . Jerusalaap avataaniippoq1-2 ippoq2-2 illoqarfeerannguaq Betania . Tassani najugaqarput qatanngutigiit Marta Maarialu .
#ippoq2-2 illoqarfeerannguaq Betania . Tassani najugaqarput qatanngutigiit Marta Maarialu . Jiisusip taakku pulaartaannarpai . Qatanngutigiit
#illoqarfeerannguaq Betania . Tassani najugaqarput qatanngutigiit Marta Maarialu . Jiisusip taakku pulaartaannarpai . Qatanngutigiit Jiisusi
#tusarnaarneq , soorlu Maaria iliortoq , kisimi naammanngitsoq . Aammali oqaasii malittariaqarput . Tamatuminnga inuit
#qanoq pissuseqarnissaannik ilinniartinniaannanngilai ; aammali Guutip naalagaaffiata Messiasip kunngiuffissaata qanoq issusissaanik oqaluttuunniarpai . Ajoqersukkat paasineq
#, qutsavigaakkit inuttut allatut innginnama arsaasutut ( piiaasutut ) , iluaatsutut , arnaaneqartutut uumatulluunniit ilanngaaserisutut
#suliffissarsiortut sulisussarsiarai , sulisussallu akueraat aningaasannguamik ( denar ) ataatsimik akissarsillutik ulloq naallugu suliumallutik ;
#sulisut sassarput , nuannaajallaqaallu ataatsimik aningaasannguarsigamik ( denar ) ulloq naallugu sulisut akissarsiarisartagaat ! Tunorliullutik
#ajunngitsumik pigakkit ? Siinuppip naatsiiassartaa qapullu ( seernarsaatissaq ) . Guutip naalagaaffia pillugu Jiisusip ajoqersuutai
#. JIISUSI INUIT ILASSIGAAT Sapaammi poorskip siuliani Jiisusi ajoqersugaalu uuliap qaqqaanut pipput . Qooqqup illuatungaani
#angalaarluni ajoqersuinermini napparsimasunillu ajorunnaarsitsisarnermini ikinnguterpassuaqalersimavoq , pruffiitilu Nazaretimiu tamanit tusaamasaavoq . Aammali akerarpassuaqalersimavoq , pingaartumik
#allatorluinnaq issasoq . Jiisusip Jerusalaat isiginnaartillugu pruffiitip Sakkariap oqaasii eqqarsaatigilerpai , oqarmat : Takuat kunngivit
#Angut taama oqaluttoq tassa Jiisusip ajoqersugaasa ilaat Juudarsi Iskariuumik atilik . Ajoqersukkat aningaaserisoraat , ajoqersukkallu
#< AJOQERSUKKANILU > " " ajoqersor " Gram / TV TAQ Der / vn N
#Gram / TV TAQ Der / vn N Abs Pl 4SgPoss LU " ajoqersor "
#TV TAQ Der / vn N Abs Pl 4SgPoss LU " ajoqersor " Gram /
#Abs Pl 4SgPoss LU " ajoqersor " Gram / TV TAQ Der / vn N
#Gram / TV TAQ Der / vn N Abs Sg 4SgPoss LU " ajoqersor "
#TV TAQ Der / vn N Abs Sg 4SgPoss LU " ajoqersor " Gram /
#Abs Sg 4SgPoss LU " ajoqersor " Gram / TV TAQ Der / vn N
#Gram / TV TAQ Der / vn N Lok Pl LU " ajoqersugaq " N
#TV TAQ Der / vn N Lok Pl LU " ajoqersugaq " N Abs Pl
#N Lok Pl LU " ajoqersugaq " N Abs Pl 4SgPoss LU " ajoqersugaq "
#Pl LU " ajoqersugaq " N Abs Pl 4SgPoss LU " ajoqersugaq " N Abs
#Abs Pl 4SgPoss LU " ajoqersugaq " N Abs Sg 4SgPoss LU " ajoqersugaq "
#4SgPoss LU " ajoqersugaq " N Abs Sg 4SgPoss LU " ajoqersugaq " N Lok
#Abs Sg 4SgPoss LU " ajoqersugaq " N Lok Pl LU POORSKISIORTUT Poorskip sisamanngornera tassa
#4SgPoss LU " ajoqersugaq " N Lok Pl LU POORSKISIORTUT Poorskip sisamanngornera tassa sisamanngorneq illernartoq
#nv Gram / TV Gram / Refl Gram / IV NIQ Der / vn QAR
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " miserrat " GE Der
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " miserrat " GE Der / nv
#nv Gram / TV Gram / Refl Gram / IV NIQ Der / vn QAR
#Gram / IV TUQ Der / vn N Abs Sg " miserrat " GE Der
#IV TUQ Der / vn N Abs Sg " miserrat " GE Der / nv
#. Taava kina tigussallugu nalussanngilarsi ! Taamaalinerani Jiisusi ajoqersukkanilu aqqanillit Getsemanip naatsiivianut ingerlapput . Aqqutaani
#Gram / TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#Gram / IV NIQ Der / vn N Abs Sg 1SgPoss " eqqartuup " Gram
#IV NIQ Der / vn N Abs Sg 1SgPoss " eqqartuup " Gram / TV
#Gram / TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram
#/ TV TAQ Der / vn U Der / nv Gram / IV Gram /
#Gram / IV NIQ Der / vn N Abs Sg 3SgPoss " eqqartuussaa " Gram
#IV NIQ Der / vn N Abs Sg 3SgPoss " eqqartuussaa " Gram / IV
#N Abs Sg 3SgPoss " eqqartuussaa " Gram / IV Gram / IV NIQ Der
#Gram / IV NIQ Der / vn N Abs Sg 1SgPoss " eqqartuussaa " Gram
#IV NIQ Der / vn N Abs Sg 1SgPoss " eqqartuussaa " Gram / IV
#N Abs Sg 1SgPoss " eqqartuussaa " Gram / IV Gram / IV NIQ Der
#Gram / IV NIQ Der / vn N Abs Sg 3SgPoss Jiisusi palasiunerup illorsuanut naalaffissuup
#IV NIQ Der / vn N Abs Sg 3SgPoss Jiisusi palasiunerup illorsuanut naalaffissuup eqqaaniittumut1-2 ittumut2-2
#kiffallu ikumatitaq kaajallallugu issiapput . Una sanasoq Nazaretimiu eqqumiitsoq maanna tigusaasimasoq oqaluuseraat . Alapernaatsut aggiajuarput
#< TALLIMANNGORNERUP > " " tallimaq " Gram / Ord NNGUR Der / nv Gram
#NNGUR Der / nv Gram / IV Gram / IV NIQ Der / vn N
#vn N Rel Sg " tallimaq " Gram / Ord NNGUR Der / nv Gram
#vn N Rel Sg " tallimaq " Gram / Ord NNGUR Der / nv Gram
#NNGUR Der / nv Gram / IV Gram / IV NIQ Der / vn N
#toqutaatissinnaanngilaat . ruumamiut naalagaatitaannit nunap naalagaanit Pontius Pilatusimit toqunissaanut akuersissummik peqqaartariaqarput . Taamaattumik tallimanngornikkut ullaakkut
#, illuatungaaniipporlu1-2 ipporlu2-2 pinerluttoq assut navianartoq , Barrabas , inunnik ikinngeqisunik toqutaqarsimasoq . Taanna Pilatusip
#< SANNINGASULIMMI > " " sanner " Gram / IV NGA Der / vv Gram
#N Abs Sg MI " sanner " Gram / IV NGA Der / vv Gram
#vn LIK Der / nn N Lok Sg " sanner " Gram / IV NGA
#nn N Lok Sg " sanner " Gram / IV NGA Der / vv Gram
#N Rel Sg 4SgPoss " sanner " Gram / TV NGA Der / vv Gram
#N Abs Sg MI " sanner " Gram / TV NGA Der / vv Gram
#vn LIK Der / nn N Lok Sg " sanner " Gram / TV NGA
#nn N Lok Sg " sanner " Gram / TV NGA Der / vv Gram
#/ nn N Abs Sg MI " sanninga " Gram / IV Gram / IV
#N Abs Sg MI " sanninga " Gram / IV Gram / IV TUQ Der
#vn LIK Der / nn N Lok Sg " sanninga " Gram / IV Gram
#" LIK Der / nn N Lok Sg " sanningasoq " LIK Der / nn
#Sg MI " sanningasulik " N Lok Sg " sanningasulik " N Rel Sg 4SgPoss
#vn LIK Der / nn N Lok Sg " sannip " Gram / IV NGA
#N Rel Sg 4SgPoss Tallimanngornermi nalunaaqqutaq arfineq pingasunnguinnartoq Jiisusi illoqarfiup avataanut Golgatamut ingerlatilerpaat . Taanna qattuneruvoq

« < 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 > » Show all 217612 results


CQP søgningskode: [func=".*@<APPOS.*"]

Wildcard: CQP Regulære udtryk

Ord:
Lemma:
Tags:
Korpora: