« < 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 > » Show all 76969 results

#Nissimaaq taanna 5000-it sinnerlugit ukioqarpoq , aajunalu oqaluttuaa : Issittup sermersuani inuusugut itsarsuaq nalliuttorsiutigisarparput qaamaneq
#taalliortuata aqqa allassallugu puiorsimammagu . Aajunalu juullimi orpik kaavillugu atortagaat : Siarngit nipaat tusaaqqilerpagut maanna
#meeqqat pissutigalusi Ungasissorsuarmi nunarsuaqarpoq alianaatsoq tassanilu inunngorpoq meerannguaq ullumi nalliutorsiutigisarput nunami kiattorsuarmi naasorpassualimmi orpippassualimmi taassuma
#Pearl nersutaateqarfimmi najugaqarpoq . Nunaataa taaguteqarpoq Nuna naliitsoq . Naak inuuneq ilaatigut ilungersunartaraluartoq
#angerlaappaa . Aluu tamassi , aajuna Maggie Pearl ilaminut oqarpoq , tassalu nersussuaq
#tuaviortumik allagarsivoq telegrammikkut . Tassani allassimavoq tusaamasaasoq Rico , inunnik pinerlussimasunik ujaasisartoq , illoqarfimmut tikissasoq
#Taamaasinerani nersussuit Buckilu pujoralassuarmik nalaanneqarput , sunaaffa Rico , aningaasarsiutigalugu pinerlussimasunik ujaasisartoq , illoqarfimmut tikiuttoq
#. Unnuanngorpoq Maggie , Grace , Mrs. Galowaylu unnuiffissamut apuummata . Coorput ikumaartitsiviup eqqaaniipput1-2 ipput2-2
#Slimip tillinniaqataalu tigusarineqarnissaat aalajangiulluinnarpaat . Tillinniat tumisiorpaat nersussuit tillitat tumii najoqqutaralugit . Kia alla
# Ilisaritillara inuk ilisimasarineqarluartoq aningaasarsiutigalugulu aallaasersullaqqissoq uangalu kammassuara Rico , Slim oqarpoq Rico
#inuk ilisimasarineqarluartoq aningaasarsiutigalugulu aallaasersullaqqissoq uangalu kammassuara Rico , Slim oqarpoq Rico aningaasanik tuniutigalugu
#KAR2-2 , isumaqaleraluarporlu Sitka aggersoq ......... unali tikiuttoq Denahiuna ! Denahip nukkani saassuppaa toqunniarlugu .
#. Seqinnarisseruttortoq orperujussuup pisoqarsuup ataani issianiarlunga qanornguna pisoqalersoq ... Booink ! Suugaluarnersup niaqqukkut anaarujussuarpaanga .
#ajunngilluinnartumik ilioruma taava kikkut tamarmik taamaaliornera puigunngisaannassavaat inuillu nuannarileqqissagaluarpaannga ! Taava anaaleruttartunut ilannguppunga . Eqqarsaatikka
#samungarujussuarlu anaagakku tamaat kaajallavillugu arpappunga . Sunaaffa ajugaassutissarput ! - Ilaa tupinnaq ? Anaaserujussuarniariarlunga suut
#ilami qisumineq Fishilu tammarput tammaavillutik ! Aanali tupinnarnersaa . Siuninnguatsinni takuleriallaripput angallassuaq avataarsualiartaat soorlumi
#. Tappikalu Fish tungiinnatsinnut aalateringaarami ! Aanali tupinnartua qimaanngiivilluta sapiillilluta angallassuup tungaannaanut arpakkatta iluanut
#taannarsuarmi ersikkaluanngilaq ! Paasiuminaakkaluarpoq , aajinngali angallassuaq kisianni ilissi takusinnaangilarsi , nunaqqatikka oqarfigaakka
#! Paasiuminaakkaluarpoq , aajinngali angallassuaq kisianni ilissi takusinnaangilarsi , nunaqqatikka oqarfigaakka .
#Eqqaamaviuk Fiship qisuminersuaq qangattartimmagu ? Massakkulli aana Meqqujunnguaq sammilerpaa , ilummummi Fishi alapernaak ! Fiship
#silaannarmut kivippara . Aak , aana meerarsi ! Suaarpunga . Kakkaak ! Sequnngerianngitsungaluunniit
# Leo oqarpoq . Taakkuuk aana immuk ! Mariep qinngani eqippaa .
# Bambi II Ukioq nilleqisoq qaangiutilermat upernariartuaaq kiatsikkiartuaaq . Uummat aliasuuteqartoq suli pillualersinnaavoq , aamma
#. Anniaqaluni ivigarsuit akornannut tuppoq , taavalu clang ! Menap niuata aappaa pullammut napippallappoq ,
#qaqqallu sivinngarissiartuaartup tungaanut Bambi pangalippoq , qimmillu qanilliartuinnavipput . Taavalu innaarsuup killinganut pivoq , aappassaanillu
#isinnguaajutigaluni oqarpoq . Hej , tassa kunngissavik , Tukkaliarsi oqarpoq . Uangalu
#" Suli naammassisimanngilaq , kisiannili naak taanna inuk ? " Naammitaavami McQueeni ? Sunaaffa illoqarfeeqqap
#kisiannili naak taanna inuk ? " Naammitaavami McQueeni ? Sunaaffa illoqarfeeqqap avataani sukkasuumik sangoriakkoorneq sungiusaraa
#Eqqartuussisoq assut qungujoqqajaavoq , ilami McQueeni ilungersornermik sangoriaq iluatsinngitsoortaqattaarpaa . Kiisa eqqartussisup McQueeni siunnersulerpaa .
#akornuserneqarput . Helikopteri takkuppoq , sunaaffa aviisiliortorpassuarnik ilaasulik . Qangalili McQueeni ujarsimavaat , kiisamilu nassaareqaat
#. Uumasuunini tamaat nagguaatsumik ooqattaarerusuttuaannarsimavoq . Aajunalu nagguaatsuaraq oqummiuteriaannaq . Erneeqqani tigummagu , Goliathip anaana
#, taavalu ersilerpoq taava pangalissuataalerpoq sukkasinnaani tamaat Rajap neriniaqatissaminik nassaarsimasup tungaannaanut
#nannalaartoq . Meeraq paarsisuanukaakkaanni1-2 KAR2-2 pingaaruteqarpoq tunniulluarnissaa . Nipaatsumik , eqqissisimasumik nalinginnaasumillu pissusilersortoqarnissaa isumagiuk
#sianiutisigut sunniineq ? Naamik ? Aali paarsineq nalunannginnasorigit ? Karip meeraaqqat ineriartornermi iliniutigiutigalugit pinnguarisinnaasarpassui
#Sianerfigilaaringa ! Takuuk ! Pingaaruteqarluinnarpoq angajoqqaat oqaluunnerini eqqissisimarpalunnissaq . Pisut aqussinnaatillugit ernumalersittariaqanngillat . Jack-Jack meeqqat
#. Aamma utoqqatsissutissanik tusarusunngilanga , soorlu innarniarluni miluffittorusunnissaq allamilluunniit . Uumma , takuuk . Meeraruna
#suliffinniit " < FERIARNIARPUNGA > " " ferie " OLang / DAN R Der /
#OLang / DAN R Der / nv Gram / IV NIAR Der / vv Gram
#Der / nv Gram / IV NIAR Der / vv Gram / IV V Ind
#Gram / IV NIAR Der / vv Gram / IV V Ind 1Sg ! Nagguaatsoq
#IV NIAR Der / vv Gram / IV V Ind 1Sg ! Nagguaatsoq Elmeri Nagguaatsoq
#Der / vv Gram / IV V Ind 1Sg ! Nagguaatsoq Elmeri Nagguaatsoq Elmeri orpippassuit
#niuniarneranit utaqqiisaa issaaniaritsi . Allaanngilaq iloqiak , Ujuup illaatigaluni Elmerip sorlua tikkuartorpaa
#aqerlumik qallersimasoq tamarmi aassimavoq , tummeqqallu atorniarneqaraluartut naappallaarput . Qatserutit taama portutigisumut imermik seqqittarsinnaanngillat .
#aqqutaatigut majuarpunga illorsuullu qaanut pillunga . Aana Paris ! Angisooq , pinnersoq erlinnartutullu qaammaarissoq .
#Taava angut eqqaaniittoq1-2 ittoq2-2 tullersortaavoq , ittup tullia . Teriarsuuvutit silatooq . Kisianni
#Oqarpunga . Wilbur isumaqataavoq , taavalu Piffissamut Angallat garageamukaapparput . Tassani roboti Kaali naapippara !
#ilerpoq2-2 . Tassuuna takutinneqarpoq Dorisip ajortup siunissamut pilersaarutipalaava . Annilaaqalunga Angutip Portusuumik Nasalik Invencomik isumaqatigiissummik
#matup killingani tikilluaqquniarlugit utaqqivai . Aaku tikeraassatit , Anders oqarpoq . Tamatta
#. Rip Rapilu aamma arpalerput assakaasorli sukkatseriivissimammat kialluunniit angusinnaajunnaareersimavaa . Sukkatsikkaluttuinarluni assakaasoq qattuninnguup ataaniittumut1-2 ittumut2-2
#juulli nuannersoq , maanna nalliuppoq . Juulleqanngikkallarmalli itsarsuaq inuit Israelikkut ilaat Guutimik mianerinnittuusut utaqqisaqarlutik inuusimapput
#juullip nalliunnissaa utaqqillugu . Nuannersumik-una nalliuttussamik utaqqisaqarluni qilanaarnartartoq . Juullernissaanillu utaqqineq suli qilanaarnarnerusarpoq . Takorlooriarlugit
#tassa maani tarrajuttuinnarmi isaaffiup qaamaninngua anaanamik tikileruni iserfissaa ; sivisuumimmi utaqqereersimapput . Ininnguaq isersimaffiat qiianaqaaq
#nerrivinnguata qaava ulikkariartorami . Qalliuvoq qeerlutoorsuaq , puulukiminaatsiarsuaq , punneq , manniit allarpassuillu ; ilami
#ulikkariartorami . Qalliuvoq qeerlutoorsuaq , puulukiminaatsiarsuaq , punneq , manniit allarpassuillu ; ilami aamma kaagersuaq
#allannera misissoqqikkaluarpaa . Tassamiila ilumut allassimavoq Nr. 46 A 2. sal . Kukkuussinerusinnaanngilarmi . Kimilli
#Tassamiila ilumut allassimavoq Nr. 46 A 2. sal . Kukkuussinerusinnaanngilarmi . Kimilli pisuussava ? Nunaannarmimi
#, ingammik avannaaneerluni1-2 IR2-2 taarsuup issersuullu ataani suna qiianeq . Imertartorneq allanillu ikiuunneq tassa nuanneq
#sanaleraangatta assut pissanganartartoq , suummita kusanarnerussappat , uummataasaasat , ruusat kalunnerit . Aammalu uanga ataatama
#pissanganartartoq , suummita kusanarnerussappat , uummataasaasat , ruusat kalunnerit . Aammalu uanga ataatama naneruarfiliuuttarlunga assut
#tamakkunani igalaat saannut pilluni inunnik aqqusinikkoortunik1-2 UR2-2 uparuartuerusaarneq . Juullit ilaanni ajorniutigiinnarlugu imminut taamatut nuannaarsartilluni
#aperaalu : Illiuit , Jiisusinnguaq inunngormat narsani savanik paarsisunut oqaluttoq ? Aap
#inngianarani erseqqissoq meerannguamit avammut qinngorsimavoq , - Jiisusinnguaq arnaminut sarliartittoq ; Thomasillu imaasoraa , arnaata
#meerannguamit avammut qinngorsimavoq , - Jiisusinnguaq arnaminut sarliartittoq ; Thomasillu imaasoraa , arnaata erninngui nakkukkaa
#sunaluunniit . Henriup aqqaneq-marlunnik ukioqalersimagami imangertakkut allallu oqaluttuarineqarnerat nukarliusunut atuagassaqqiginerugamigit . - Aataa utoqqanngorsimavoq ilisimanaguli
#: Naneruut qamilluinnangajalereerpoq qamippat orpippassuarni juullip unnukkuutaarsiorneq naassaaq . Isumaqarpungali naammattumik ilikkagaqartutit . Ilinniarpat
#ataatami kiinaa . Ilungersorpaluttumik isikkoqarpoq soorlu sumik pisoqarsimasoq . Angutaata assamminik tuiatigut patillugu oqafigaa :
#nikallulernitsinni taama inunngormat . 3. Eqqarsaatigeqaara inuusoq Jiisusi , tuppallersaatigaara pimmagu uummamma . Ikitingaaleritsi qaamasut
#nunami juullileqqaarmat , annaassisussaq inuummat , meeqqap nipaa . Taava matumukarpoq1-2 KAR2-2 tussiartulli qimagutereersimapput
#Savaatinik paarsisut ikku , Qilaap inngiliinik tusarput Unnersuussutaasoq anikkaat . 2. Savaatit inaanniippoq1-2 ippoq2-2 meeraq
#inuuvoq Guutip angisuup tunniussaa Annaassisigaarput tamatta nersornarli Naalagaq panna . Erinn / Taall . :
#qanoq pisoqalersoq . Taavaana imaq qaffariartorluni Miiannguup uninngavia tikilluinnaaraa . Taava ilani suaarpai :
#Nukappiaqqat qattuneq qaqillugulu takuleriallaraat Andersi suugaluarnersumik sanalluni ulapittorujussuaq . Andersiaa , taamak qutsitsigisumi suliorpit
#kukkukuut inaanniit anillapput , Andersilu oqarfigivaat kukkukuut manniliulersimasut . Mannipparpassuarnik ! Ullut arlallit qaangiupput ,
#kukkukuut inaanniit anillapput , Andersilu oqarfigivaat kukkukuut manniliulersimasut . Mannipparpassuarnik ! Andersi nuannaajummeqaluni suaarpoq :
#kaappaseqaluni oqarpoq . Sunaaffa inuit ungasissumiittunut1-2 ittunut2-2 allaat mannipiluunersuaq siataq tusapallassimavaat . Fjersynimi filmiortartut takornariarpassuillu
#. Sunaaffa inuit ungasissumiittunut1-2 ittunut2-2 allaat mannipiluunersuaq siataq tusapallassimavaat . Fjersynimi filmiortartut takornariarpassuillu illoqarfimmut tikeraleqaat
#Ilaata pilerpaa : Aali suli aajuna qaqisassat ! Ateqarpoq Isuariakasik . Aqqusaaqqaartut isuarsimanaq qiangajassimanaq
#nalasoq nippaarissumik ataataga aperisutut oqarpallassimavoq , naanguna Andaaraq ? Aappassaa taamak oqarmat atsamma sinittarfimmiik suaamisaarlugu
#igalaat saanni aqupisimanissaa aamma ilimanarpallaanngilaq igalaamiit ammut pissinnissaa . Atsaga illariarluni akisimavoq : Isumaqarlunga
#uagullu nunamut maniorartarpagut . Aanagaana tisagaangami nunami issiasartoq , poorlu aamarsuit puuattut ittoq killutigut igaleraangami
#. Uparuartornialeraalli aalassakkami immamut tingiinnaqaaq . Puisimavoq aaversuaq tuugaalik aappalungusersumik qalipaatilik . Soorlumi oqaluttuaatitsinni atuartaripput
#tikkuariarlugu : Aapinnga qanoraasiit inequnartigaa 69-inik ukiulik ! . ( ke ) Natsersuaq
#. Tikikkattali natsersuartara ussunngorpoq . Sunaaffalumi puisit suussusii paasiumaarlugit pisarisarumaarlugillu ! ( ps ) Naapertuilluartunnguaq
#Utoqqaat arlaat katimmata kaffisoriartukaasorsuuvugut , ilalu nuanneqaaq pilluaqqusaqattaarneq . Katernaallu 70-it sinnerlugit ukioqalereersuupput qungujulaarneq
#ilerra ullumi iluarsaakkiartorakku , eqqannguaniikkami1-2 ikkami2-2 anaanama ilerra . Anersami taanna iluarsaallugu ! Pissutigaara meeraagallarama
# itigarpaali ! ( km ) Naak issuutit ? Qanganngorpoq tusaamalerakku , siulersuatta illukuisa issortai
#, immaqa imminulluunniit maluginani erinagissiffaarilluni pulaannguaq appippallappoq Qaa , avilortuaritsi siarnit tamassi erinniullugu :
#Tineruttoraa anngutileriallartut , arfersuaq taanna tamakkerluni tinugutereersimasoq aapanna aapanna . Silorsuarlumi nutaajunnaareersimagami kigutinnannianut piuminaalliornanngitsumik pinnanniarfissaalersimalluni
#anngutileriallartut , arfersuaq taanna tamakkerluni tinugutereersimasoq aapanna aapanna . Silorsuarlumi nutaajunnaareersimagami kigutinnannianut piuminaalliornanngitsumik pinnanniarfissaalersimalluni .
#qujakkullugu " < UILLARNINNGORSIMAMMAT > " " uer " Gram / IV LLAR Der /
#" uer " Gram / IV LLAR Der / vv Gram / IV NIQ Der
#Gram / IV LLAR Der / vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR
#Der / vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV
#/ IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau
#Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uer
#IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uer " Gram
#Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uer " Gram / IV
#Gram / IV V Cau 3Sg " uer " Gram / IV LLAR Der /
#" uer " Gram / IV LLAR Der / vv Gram / IV NIQ Der
#Gram / IV LLAR Der / vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR
#Der / vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV
#/ IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram /
#Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau
#TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg "
#Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg " uillar " Gram / IV
#Gram / IV V Cau 3Sg " uillar " Gram / IV Gram / IV
#3Sg " uillar " Gram / IV Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR
#Gram / IV Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#IV Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV
#/ IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau
#Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uillar
#IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uillar " Gram
#Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uillar " Gram / IV
#Gram / IV V Cau 3Sg " uillar " Gram / IV Gram / IV
#3Sg " uillar " Gram / IV Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR
#Gram / IV Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#IV Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV
#/ IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram /
#Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau
#TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg "
#Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg " uillarneq " NNGUR Der /
#Gram / IV V Cau 3Sg " uillarneq " NNGUR Der / nv Gram /
#V Cau 3Sg " uillarneq " NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der
#" uillarneq " NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau
#Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uillarneq
#IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uillarneq " NNGUR
#Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uillarneq " NNGUR Der /
#V Cau 3Sg " uillarneq " NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der
#" uillarneq " NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram /
#Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau
#TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg "
#Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg " uip " Gram / IV
#IV V Cau 3Sg " uip " Gram / IV LLAR Der / vv Gram
#" uip " Gram / IV LLAR Der / vv Gram / IV NIQ Der
#Gram / IV LLAR Der / vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR
#Der / vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#/ IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau
#Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uip
#IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uip " Gram
#Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uip " Gram / IV
#IV V Cau 3Sg " uip " Gram / IV LLAR Der / vv Gram
#" uip " Gram / IV LLAR Der / vv Gram / IV NIQ Der
#Gram / IV LLAR Der / vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR
#Der / vv Gram / IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#/ IV NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram /
#Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau
#TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg "
#Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg " uip " Gram / TV
#IV V Cau 3Sg " uip " Gram / TV LLAR Der / vv Gram
#" uip " Gram / TV LLAR Der / vv Gram / Refl NIQ Der
#Gram / TV LLAR Der / vv Gram / Refl NIQ Der / vn NNGUR
#Der / vv Gram / Refl NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#/ Refl NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau
#Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uip
#IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uip " Gram
#Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uip " Gram / TV
#IV V Cau 3Sg " uip " Gram / TV LLAR Der / vv Gram
#" uip " Gram / TV LLAR Der / vv Gram / Refl NIQ Der
#Gram / TV LLAR Der / vv Gram / Refl NIQ Der / vn NNGUR
#Der / vv Gram / Refl NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#/ Refl NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram /
#Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau
#TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg "
#Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg " uip " Gram / TV
#IV V Cau 3Sg " uip " Gram / TV LLAR Der / vv Gram
#" uip " Gram / TV LLAR Der / vv Gram / TV Gram /
#Gram / TV LLAR Der / vv Gram / TV Gram / Pass NIQ Der
#LLAR Der / vv Gram / TV Gram / Pass NIQ Der / vn NNGUR
#Gram / TV Gram / Pass NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#/ Pass NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau
#Gram / IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uip
#IV SIMA Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uip " Gram
#Der / vv Gram / IV V Cau 3Sg " uip " Gram / TV
#IV V Cau 3Sg " uip " Gram / TV LLAR Der / vv Gram
#" uip " Gram / TV LLAR Der / vv Gram / TV Gram /
#Gram / TV LLAR Der / vv Gram / TV Gram / Pass NIQ Der
#LLAR Der / vv Gram / TV Gram / Pass NIQ Der / vn NNGUR
#Gram / TV Gram / Pass NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram
#/ Pass NIQ Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der
#Der / vn NNGUR Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram
#Der / nv Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram /
#Gram / TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau
#TV SIMA Der / vv Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg .
#Gram / Refl Gram / IV V Cau 3Sg . ( np ) Kaffit qerisut
#) Qallerli ! Kangaamiut Itillillu akornganniippoq1-2 ippoq2-2 Kangeq , qanga 1930 - ikkunni eqalunnik nappartanut
#Kangaamiut Itillillu akornganniippoq1-2 ippoq2-2 Kangeq , qanga 1930 - ikkunni eqalunnik nappartanut tarajortiterisarfik . Piniartut
#. Oqaaseqarnangalu qaatiguuleriarlunga anivunga , tassa silaannarillunilu tipigiallak . Sulimi pikkunavimmik niggermat suliariniagara tuaviinnavik peqinngajuuginnaq
#malunnarsivoq silaqqissiartulersoq , unnummullu taarsigallarnaviannginnami nunakkut timmut pisuttuarfissatsiarsuaq tassa isersimarusaaginnalerpunga . Soqutaanngilarmi , ullumi isersimaannaraluaruma
#nangeqqippai : Qallunaamik ueqarami , aatsaammi qallunaaq ! Nuannaarpasillivilluni illariaatigaluni nangeqqippoq :
#tusagassat assigiinngitsuussagaluartut . Naluneqanngilarmi aperineqartut amerlanerit aperisup tusarusutaa maliinnarlugu akissuteqarusuttarmata , taamaalillutillu inutsialattut isigineqarluarnerujumallutik .
#oqarfigivara innga sikumineq tinnussimasoq artunngikkuniuk qullaqqullugu kuserusaarluni tarajorninnera katanniarumaarmat . Assut kajungiallalluni orneriaramiuk tigulluartitilerlugulu quaatsoorlugu
#qisuttuilluariarattalu qiianngivilluta issiarusaalerpugut aappara taqussat sinnerinik tamussillattaalluni oqallutsivinnikoq . Aperimmanga massuma eqqaa puiseqarsinnaanersoq akivara natsiit
#, uinngiarfigeriarannili taliinnarminik aggeqquaanga , tikikkannili oqarpoq nerrivissarpunngooq . Qoorortooralu iliinnarlugu ajattueqatigilaariarlugu oqarfigivara saavanukarlunga1-2 KAR2-2
#qummuinnaq ingerlammat eqqissiallallunga nuannaajallallungalu qammavinnut uterpunga suli ernera , ernituara , takanani pinnguarsuataaleruttortoq sunnguamilluunniit ilimagisaqarnani
#eqqissiallallunga nuannaajallallungalu qammavinnut uterpunga suli ernera , ernituara , takanani pinnguarsuataaleruttortoq sunnguamilluunniit ilimagisaqarnani isumanerluuteqarpasinnanilu .
#telefonbogimi ujarumaarpakka . Tassalu telefoni matunikuugaat , inupiluit . Uanga apereqqaassanngilakka , aatsaat aperippannga ammaqqikkusunnera
#Qulaaniimmi isigalugu kusanarnerpaasarpoq . Maanngaanniit takujuminarluarpoq marloqiusanngorluni avinnikuusoq . Affaani najugaqarput siunnersugassat , affaaniippullu siunnersuisartut
#. Affaani najugaqarput siunnersugassat , affaaniippullu siunnersuisartut siunnersuiumatuut . Amerlaqatigiiginnarunarput . Yes , Mr .
#anori saallugu uinngiarsussavara , ja , kraft ædme , G-dur , F-mol , 10 HK
#qaammatimmi arlermata allanngornani kiisami isigikatannarseqigami . Allanngulaarunimiaasiit alutornarsiallassaqaaq . Alutornarluni . Takornartarmi alutornartaqigami . Alutornartormi
#ajugaalerpoq , sunaaffaana amerlanernit ajugaaffigineqarluni taama nuannertigalunilu eqqissinartigisoq . Eqqara assigilerpara . Tamanna paasiaarsimassagaluarakku .
#Aarimmi , illoqarfiup qulaata nalaa taarsileqaaq , aput tasamunga takkutilissooq . Meeqqat nuannaartuatsianngussapput , immaqami
#tuaviinnavik ingerlasoq , ilanngarsimagaluallarlunilimi , soorlumi ajatsilluni ajutoornikorsuaq . Qungujussaqarpasinngivilluniaasiit nuissat akorneqquallugit matusuulersutut tuaviinnaq ingerlavoq
#, ajugaaniaannarlunga ingerlaguma iluatsinnavianngilanga , qunulersutullu angerlaannaruma annakannajaarnera mikineralaarakasiussooq . - Qaa , inuk nammineq
#Aalajangernikuuvungami inuit taakku takoqqinniarnagit . Taakkuinnaanngitsummi , inuit tamaasa . Nuannaartut ilagigallarakkit nuannaaqatigisimavakka , uangalu
#utoqqaallu-illuannut piguit ornitassaq ataasiinnaq tassa . Ungasinneruvorlu napparsimmavik - tupinnavissumillu napparsimmavik autoværkstedilu qatserisarfillu imminnut qanittuarakasiupput
#iluarsaatitikkiartuinnartarlutik . Tassa inuuneq taamaappoq . Ajunngilarmi taamaanniarli , uanga allanngortissinnaanngilara . Apersuigaluaruimmi iluamik akineqarnavianngilatit
#Atuarfimmi ukioq kingulleq assut pingaartinneqarpoq inerutta sumik suliffeqalernissarput sumulluunniit ilinniagaqalernissarput . Angajoqqaama assut pingaartippaat arlaanni
#kissaatigisimallugu . Inuit taama ittut aatsaat ima oqarfigisassat : - Qaa oqaluinnarnak assoroorniarit ! Uanga
#ilagisariaqarput , ataqatigiimmi qimakkaanni ilimagisariaqarpoq uumasunit allanit saassunneqarnissaq nungutinneqarnissarlu . Pinngortitap pissusia tassa taama ippoq
#, ataqatigiimmi qimakkaanni ilimagisariaqarpoq uumasunit allanit saassunneqarnissaq nungutinneqarnissarlu . Pinngortitap pissusia tassa taama ippoq .
#allanullu takutissavara nammaqataaniannginnera , tamannalu pillugu uannut nungutinniarnera . Inukassaat allat assiginianngilakka . Iluatsisimaarnissartik anguniaannarlugu
#, takoqqinnaviannginnakkumi . Tassami qaammariartulerpoq , soorunaana qaammalernera taarsilerneralu nunatsinni taama eqqartorneqartartigisut . Qaammarlini
#qaammariartulerpoq , soorunaana qaammalernera taarsilerneralu nunatsinni taama eqqartorneqartartigisut . Qaammarlini qaammanngivarlini , hofferasaaq tuborgerasaaq
#iliveqarfimmut pigatta illerfialu nunamut ikilermassuk arnaataa nilliaatigaluni erinarsuut taanna erinarsulerpaa . Erinaa kisimi ilisarnarpoq ,
#unnunngitsoq napparsimmavimmut isertissimavaat , iluarsinerlu ajormat ullut arlaqanngitsut qaangiuttut helikopterimik Nuuliaappaat , aatsaallu juullingajalersoq tikippoq
#sumunnalaalerunik biilerlutik aatsaat ingerlasarlutik . - Aaligooq atorfillit inunnut kiffartortussat . Tiaavuluit . Atorfillit amerlanersaat
#naleqqutivissoq . Illoqarfippummi marloqiusaagami . Samaniippoq1-2 ippoq2-2 illoqarfitoqaq , qanga illoqarfik alliartunngikkallarmat inuillu ikittunnguugallaramik najugarisimasaat
#Illoqarfik nutaaq tamanik peqarpoq - pisiniarfiit , atuarfik , napparsimmavik , elværki inunnullu najugassarpassuit ,
#tamanik peqarpoq - pisiniarfiit , atuarfik , napparsimmavik , elværki inunnullu najugassarpassuit , tassa suut
#- pisiniarfiit , atuarfik , napparsimmavik , elværki inunnullu najugassarpassuit , tassa suut tamarmik .
#illoqarfiit assigiinngivissut akornanniippoq1-2 ippoq2-2 nunarujussuaq illoqanngitsoq naggoreqigami nuanneqisoq , ujarassuartaqarami qerroqarlunilu . Qerrummi taakku aamma
#: Tassamigooq aasami seqinnersumi sivikitsumik nittaakkaangat inunnguit arlaat imminut pisarisimassooq ... Jens Peter Olsen Pisiniarfitoqqami
#nerisassaqarluta . Tassani takussutissaavoq ataatama piniartilluni qanoq ilungersorsimatiginera . Soorunalimi aamma uangut piniartutut perorsagaavugut ,
#mikeq . Aamma uatsinninnut qujanarsimaqaaq Niviaaluttatta taqqavani ukuanngorsimanera , tassami ukiassakkut aavarfissanngoraangat arlaqarluta tikeraarfigisarsimavagut .
#qanorluunniit sila alianaatsigigaluarpat ulloq aallarfissaq sapaataappat naalagiaqqaarluta aallartarnissarput , naammasseqqaarlugu aallarpugut silagissuup seqinnarissuup ataani .

« < 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 > » Show all 76969 results


CQP Query: [func=".*@<SUBJ.*"]

Wildcard: CQP Regular Expression

Word:
Lemma:
Tags:
Corpora: